Przejdź do treści
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Archiwum wydarzeń

SEPE - Long Distance Trip | Brain Damage Gallery

Początek:
Koniec:

Prezentowana wystawa „Long Distance Trip” jest wypadkową połączenia kilku pasji artysty — malarstwa, fotografii reportażowej oraz podróży.

Efektem tej fuzji jest seria obrazów, powstałych na bazie zdjęć zebranych podczas wielu wędrówek odbytych na przestrzeni ostatniej dekady. Od tułaczki po bezdrożach Kirgistanu, Tadżykistanu, Gruzji, Armenii, Mongolii, Rosji, po rezydencje artystyczne w Kambodży i na Filipinach.

Wędrówka Nabu - warsztaty artystyczne z ilustratorką Joanną Rusinek

Początek:
Koniec:

Dla dziecka nie ma nic ważniejszego niż dom. Właściwie nie tylko dla dziecka. Dla każdego z nas. Czy potrafimy sobie wyobrazić sytuację, w której musimy opuścić dom?

Bohaterka książki jest bardzo odważną dziewczynką. Podejmuje wyzwanie, wyrusza w długą podróż. Podczas artystycznego warsztatu, dzieci odbędą część podróży wraz z Nabu, same zdecydują jak będzie ona przebiegać, z jakimi wyzwaniami się zmierzy. Warsztat w szczególny sposób rozwija wyobraźnię i empatię, ale także wrażliwość artystyczną dzieci.  

Jajko niespodzianka, czyli spotkanie z “Jaszczurunią” i Martą Guśniowską z elementami warsztatu aktorskiego

Początek:
Koniec:

Kiedy Pan i Pani Kaczka decydują się adoptować jajo, nie spodziewają się żadnych problemów. A jednak. Junior, który wykluwa się z jaja, zupełnie nie przypomina rodziców. Jest… krokodylem.

Któregoś dnia Junior orientuje się, że zupełnie nie jest podobny do Państwa Kaczek i postanawia odszukać swoich prawdziwych rodziców. Towarzyszy mu napotkana po drodze Jaszczurunia.

Wszystkie książki Marty Guśniowskiej są mądre i wzruszające. Ta opowiada o potędze marzeń i poszukiwaniu swojego miejsca na Ziemi.

Pan Poeta Show

Początek:
Koniec:

Jak mówi sam Pan Poeta, dzieciństwo powinno być „WOW” i takie też są jego warsztaty! Na każde Show zabiera ponad dwieście rekwizytów do kreatywnych zabaw. Okulary, przebrania, baloniki, pacynki, a nawet morze! Jak można zabrać morze nad morze? Otóż to możliwe! Dzięki tym i innym zabiegom dzieci są zaangażowane w bajkę, lepiej pamiętają jej treść i zapominają o smartfonach, tabletach i innych internetach.

Wiek: 4+
Miejsce: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, pl. Teatralny 1, Małe CSK, poziom 0

Cyrkulacje 2022 | Ukraiński Spektakl Specjalny: "Spectrum"

Początek:
Koniec:

Po tym jak niespodziewanie na świecie zabrakło kolorów i nastał wielki smutek, mała dziewczynka nie poddaje się i wyrusza na poszukiwania miejsc, w których wciąż ukryta jest nadzieja. A wszystko to oczywiście w formie cyrkowego spektaklu z udziałem świetnych ukraińskich akrobatów, żonglerów i ekwilibrystów, w multimedialnej oprawie.

Art VisionProduction/Fundacja Sztukmistrze "Spectrum" (Ukraina/Singapur/Polska)

Bilety:

Cyrkulacje 2022 | Andrea Salustri "Materia” (Włochy)

Początek:
Koniec:

Styropian nie jako przedmiot manipulacji ale główny artysta cyrkowego spektaklu? To możliwe! Andrea Salustri wydobywa z tego materiału prawdziwie magiczne właściwości. Kule, stożki, wieloboki i chmury białych drobin - to baletmistrzowie w niepowtarzalnej choreografii na styropianowe figury i jedno ludzkie ciało. 

Laureat prestiżowego programu circusnext 2018-2019!

Bilety:

Świetlica Kultury

Początek:
Koniec:

Świetlica Kultury to magiczne miejsce wychowywania przyszłych odbiorców kultury.

To przestrzeń, która zapewni „kulturalną opiekę” nad dziećmi – miejsce gdzie rodzic może zostawić dziecko pod kreatywną opieką.

Każde spotkanie dedykowane jest innej dziedzinie – muzyka, plastyka, literatura, animacja.

Dla dzieci w wieku 6-10 lat

10 zł (jednorazowy) lub karnet pięciu wejść: 35zł

Małe CSK. Od wtorku do czwartku przez cały wrzesień

 

Wernisaż wystawy polsko-ukraińskiej „Czytanie relacji” z udziałem artystów oraz kuratorek z obu krajów

Początek:
Koniec:

Świat jest wypełniony wieloma relacjami. Niektóre dają nam szczęście i poczucie bezpieczeństwa, inne sprawiają, że wątpimy w sens naszych starań. Mają na nas bardzo silny wpływ, ale my także mamy wpływ na nie. W dynamicznie zmieniającym się świecie budowanie dobrych relacji, szczególnie wśród dzieci, wydaje się ważniejsze niż kiedykolwiek. W tym niełatwym zadaniu pomagają książki.