Przejdź do treści
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Warsztaty dla dzieci i młodzieży

Pszczoły i ludzie - zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży

Miejska Pasieka Artystyczna Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zaprasza na warsztaty pszczelarskie dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych z Regionu Lubelskiego. Podczas 10 warsztatów odbywających się od lipca do października 2021 r., uczestnicy  zapoznają się z podstawami funkcjonowania świata pszczół. W ramach spotkania wejdą do miejskiej pasieki na zielonych dachach CSK, wezmą udział w zajęciach w multimedialnej Sali Pszczelarskiej,  będą pracować z produktami pszczelimi (miód, wosk, kit pszczeli).

W ramach współpracy pomiędzy CSK a Wydziałem Biologii i Biotechnologii UMCS odbędą się również  botaniczne spacery edukacyjne (prowadzenie: dr Anna Rysiak, Katedra Botaniki, Mykologii i Ekologii) oraz praca z mikroskopami (prowadzenie: dr hab. Aneta Ptaszyńska, prof. UMCS, Katedra Immunobiologii). Zajęcia pozwolą dzieciom i młodzieży  poznać niezwykły świat przyrody, w którym ważną rolę odgrywają pszczoły, w tym pszczoły miodne.

Uczestnicy warsztatów otrzymają specjalne zestawy upominków.

Partnerem wydarzenia jest województwo lubelskie – Lubelskie Smakuj Życie

Wydarzenie finansowane jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Lubelskie Smakuj Życie, Lubelskie – wspólnie dla pszczół.

Wydarzenie realizowane z partnerem CSK - Wydziałem Biologii i Biotechnologii UMCS w Lublinie

Informacje organizacyjne:

Przyjmujemy zgłoszenie do udziału na warsztat sierpniowy (druga połowa sierpnia). W warsztatach mogą brać udział grupy liczące od 20 do max. 30 osób (tylko grupy zorganizowane). Warsztat zaczyna się w godzinach przedpołudniowych (szczegółowa godzina do ustalenia). Czas trwania: do 3 godzin zegarowych. Zapisy: marcin.sudzinski@spotkaniakultur.com